V tem kratkem vodiču vam bomo prikazali kako z uporabo preprostih tehnik v Photoshopu izdelamo realistični efekt razbitega stekla. Vodič je namenjen uporabnikom z osnovnim poznavanjem Adobovega orodja za oblikovanje – Photoshop. Končni efekt bo izgledal takole:
1. korak
Prenesite datoteke, ki jih bomo uporabili pri oblikovanju:
- Slika Ljubljane – pogled iz 12 nadstropja v Park hostlu
- Čopiči razbitega stekla
Če boste uporabili druge datoteke, pazite da so na voljo pod licenco, ki vam omogoča uporabo (brezplačno ali proti plačilu). Odprite sliko Ljubljane v Photoshopu.
2. korak
Sliki zmanjšajte saturacijo: Image > Adjustment > Vibrance. Vrednost Vibrance povečajte za 20, Saturation pa zmanjšajte za 60.
3. korak
Prenesite čopiče in jih naložite. Naložite jih s klikom na majhno puščico poleg polja za vpisovanje velikosti čopiča. Ko ste čopiče naložili, izberite tistega, ki ima v sredini razbito steklo z odprtino in mu določite velikost 500 pikslov. Ustvarite novo plast in izberite črno barvo. Enkrat kliknite na mesto kjer želite ustvariti efekt razbitega stekla.
4. korak
Podvojite plast slike Ljubljane z desnim klikom in ukazom Duplicate layer. Sliko bomo zameglili, da ustvarimo bolj realistični pogled skozi steklo. S tem bo bolj do izraza prišla odprtina.
Izberite podvojeno plast in izberite filter Gaussian Blur: Filter > Blur > Gaussian Blur. Radiju določite vrednost med 2 in 3.
5. korak
Sedaj moramo izbrisati del kjer steklo manjka. To bo storili z apliciranjem maske na podvojeno plast: Layer > Layer Mask > Reveal All. Izberite okrogel čopič, črno barvo in pobarvajte dele, kjer steklo manjka. Povsod kje boste masko pobarvali črno, se bo skril del slike v ospredju. Tako bo ostra slika iz ozadja dala končni rezultat razbitega stekla.
Končni rezultat
Rezultat je realistično razbito steklo v hostlu Park, za katerega ne bo potrebno plačati nobenega škodnega zahtevka